Jedyna tak noc… Noc Bibliotek 2020

Data publikacji: 12/10/2020

Tegoroczna “Noc Bibliotek” odbyła się pod hasłem “Klimat na czytanie”. Do akcji zgłosiło się ponad 1000 bibliotek z całej Polski, w tym nasza Biblioteka Główna, ul. Jana Pawła II 55 oraz filia przy Kościuszki 49 (zobacz relację z wydarzenia).

W piątkowy wieczór, 9 października 2020, w Bibliotece Głównej na czytelników czekało wiele atrakcji. Zaraz po zamknięciu biblioteki, o godz. 18:00, rozpoczęła się gra terenowa po budynku. Wzięło w niej udział 8 drużyn, które miały do odgadnięcia 10 zagadek. Tematyka zadań dotyczyła ekologii, książek oraz biblioteki. Na Oddziale dla dzieci i młodzieży panowała nastrojowa ciemność, a do rozwiązywania zadań przydawały się latarki. Multicentrum pełne było kodów QR i ukrytych zagadek ekologicznych. Oddział dla dorosłych zaszyfrował swoje zagadki między regałami, a do Oddziału Opracowania prowadziły kocie ślady. Wszystkim drużynom udało się zebrać i przykleić na karcie gry wszystkie literki, które na koniec złożyły się w hasło PROLONGATA. Na mecie czekały na zawodników pakiety z książkami oraz gadżetami. Każda drużyna otrzymała również roślinkę.

Noc Bibliotek W Piasecznie 2020

Uczestnicy “Nocy Bibliotek”, mogli skorzystać z bookcrossingu, czyli wymiany książek. Przygotowaliśmy na ten wieczór bogaty księgozbiór. Zarówno najmłodsi, jak i Ci starsi mogli znaleźć ciekawe pozycje dla siebie na naszym rowerze bookcrossingowym.

Noc Bibliotek W Piasecznie 2020

Nocy Bibliotek co roku towarzyszy pokaz filmu. W tym roku nasi uczestnicy obejrzeli animowaną produkcję pt. „Jakub, Mimmi i gadające psy” (film oparty na książce łotewskiej pisarki Luize Pastore). Seans rozpoczął się po godzinie 20:00 w sali widowiskowej, gdzie na widzów czekał świeżo przyrządzony popcorn.

Noc Bibliotek W Piasecznie 2020

Równolegle w przestrzeni Multicentrum tej nocy odbywał się turniej FIFA 21. Fani e-sportu do późnych godzin nocnych rywalizowali na wirtualnym boisku. W starciu wzięło udział 16 nastolatków, a emocje sięgały zenitu. Na uczestników, którzy zajęli pierwsze 4 miejsca, czekały wspaniałe nagrody m.in. karnety do parku trampolin Jump dla dwóch osób!

“Noc bibliotek” w Bibliotece Głównej to dzieło niemal wszystkich pracowników tej placówki. W wydarzeniu udział wziął Oddział dla dzieci i młodzieży, Oddział dla dorosłych, Dział Promocji i Animacji, Dział Opracowań oraz Dział Administracji! Wspólnie zaplanowaliśmy i zorganizowaliśmy grę, jakiej jeszcze u nas nie było. Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy w przyszłym roku!