MultiWakacje z Multicentrum

Data publikacji: 19/07/2022

To dopiero były wakacje! Pierwsze dwa tygodnie lipca w Multicentrum były bardzo intensywne, jeżeli chodzi o działania! Oprócz zajęć organizowanych w ramach akcji “Lato w mieście” zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach, które prowadzili prawdziwi profesjonaliści w swoich dziedzinach.

Chemiczne warsztaty rodzinne prowadziła Pani dr Magdalena Osial, która opowiedziała o swojej pracy w laboratorium, a także dokładnie omawiała, każde wykonane doświadczenie. Uczestnicy zaś przy pomocy opiekunów mogli sprawdzić te wiadomości w praktyce! Jak zrobić gaśnicę? Dlaczego aceton “zjada” styropian? Czy można usmażyć jajecznicę, wykorzystując wodę utlenioną? Na wszystkie te pytania odpowiedzieliśmy! Ponadto dużym zainteresowaniem cieszyły się jajka, a dokładniej ujmując fakt, jakie obciążenie wytrzymają i czy można na nich stanąć, nie rozbijając ich?

Ślimak, Ślimak pokaż rogi! Na kolejne spotkanie zaprosiliśmy Panią Annę z lecznicy weterynaryjnej Uprzejmy Łoś! Pamiętacie inne zwierzęta, które nas odwiedziły? Skunksa Zygmunta, alpaki czy fretki? Tym razem Pani Anna odwiedziła nas ze ślimakami! Nie byle jakimi tylko gigantycznymi ślimakami afrykańskimi “Achatina achatina”. Uczestnicy dowiedzieli się o ich hodowli oraz odżywianiu. Wspólnymi siłami stworzyliśmy dla nich terrarium oraz je karmiliśmy!

Zakończenie wakacji musiało być aktywne, dlatego też zaprosiliśmy Michała Przybyłowicza, aby nas rozruszał! Zajęcia z Zumby jak zawsze cieszyły się dużą popularnością, a animacyjne umiejętności prowadzącego powodowały niedosyt.

Bardzo dziękujemy za udział w tegorocznych warsztatach i zapraszamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, abyście nie przegapili kolejnych wydarzeń!

Multicentrum Biblioteki Publicznej w Piasecznie – polajkuj i zaobserwuj nas na: