ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Cudowny świat przyrody

Data publikacji: 11/04/2024

W środę 10 kwietnia, odbyły się kolejne warsztaty literacko–plastyczne z cyklu “Lisie opowieści” w filii w Józefosławiu.

Tym razem dzieci zapoznały się z książką “Drzewo” Patricii Hegarty. To opowieść przedstawiająca jak zmienia się życie w lesie w czasie kolejnych pór roku. Gdy na gałęziach drzew rozkwitają kwiaty, małe zwierzątka zaczynają wesołe zabawy wśród zieleniejących traw. W ciepłym letnim słońcu dojrzewają owoce, jesień barwi liście na czerwony i złoty kolor, a gdy spadają pierwsze śniegi, niedźwiedzie zapadają w zimowy sen…

Pojawiająca się na kolejnych stronach wycięta dziupla pozwala śledzić wraz z zamieszkującą ją sową następujące w przyrodzie przemiany, a uroczy wierszowany tekst i czarujące ilustracje Britty Teckentrup ożywiają scenki w wyobraźni czytelników.

Po wysłuchaniu książeczki, na dzieci czekała praca plastyczna. Uczestnicy mogli stworzyć drzewa w czterech porach roku. Zimowe drzewko otrzymało watę, jesienne-szyszki, wiosenne-białe kwiaty wiśni, z kolei letnie drzewo cieszyło się największą różnorodnością kolorowych kwiatów. Z wielkim entuzjazmem dzieci zareagowały na malowanie farbami pnia drzewa. Oczywiście paluszki szybko zastąpiły pędzelki. Malowanie paluszkami okazało się świetną formą zabawy.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl