Klub podróżnika – spotkanie z Mariuszem Kurcem

Data publikacji: 26/10/2021

W środę, 20 października, Biblioteka Publiczna w Piasecznie gościła podróżnika i pisarza Mariusza Kurca. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się w które rejony świata udało mu się dotrzeć, jakie przygody mu towarzyszyły i co ciekawego udało się zobaczyć.

Pan Mariusz swoje podróże rozpoczął w wieku 18 lat, wówczas wybrał się do Niemiec. Od tej pory samotnie zwiedził ponad 106 krajów w tym m.in. Kazachstan, Indonezję, Laos, Kongo, Indie, Sudan i Burkina Faso. Ze swoich podróży przywozi nie tylko wspomnienia, lecz również interesujące zdjęcia i nagrania wideo, które prezentował na spotkaniu. Najciekawsze historie związane były ze spotkaniami dzikich zwierząt oraz z ludźmi, którzy okazywali serdeczność i gościnność podczas samotnych wypraw. Publiczność była również ciekawa zagrożeń jakie czyhały na podróżnika, a było ich naprawdę wiele.

Pan Mariusz ma w planach podróże do obu Ameryk, życzymy mu powodzenia!