ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

Mazowsze dla Ukrainy

Data publikacji: 19/12/2023

W Bibliotece Głównej w Multicentrum trwa aktualnie projekt “Mazowsze dla Ukrainy”. Świąteczny nastrój sprzyja wspaniałej zabawie. To wyjątkowa inicjatywa, której celem jest wsparcie dzieci pochodzących z Ukrainy, zapewniając im możliwość rozwijania swoich umiejętności poprzez różnorodne warsztaty.

Multicentrum to przestrzeń twórczej zabawy, w której dostępne jest dla dzieci wiele możliwości edukacyjnych. Sala Multimedialna wyposażona jest w nowe technologie (roboty Photon i Dash, magiczny dywan, konsole PS4 oraz PS5, laptopy z Minecraft Education). Na warsztatach edukacyjnych dzieci mają możliwość skorzystania z pomocy naukowych t.j. mikroskopy, teleskop. Jak również dla każdego znajdzie się miejsce do indywidualnego odpoczynku.

Dzieci uczestniczą w wielu ciekawych warsztatach m.in. warsztaty LEGO,  warsztaty animacyjne oraz warsztaty z psychologiem. 

Multicentrum jest również przestrzenią w której znajduję się ponad 600 tytułów gier planszowych. Animatorzy podczas zajęć chętnie sięgają po wybrane tytuły planszówek – kierując się ideą nauka poprzez zabawę.  Dodatkowo gry planszowe stymulują umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i planowania, a dodatkowo element konkurencji i duch współzawodnictwa sprawia, że nauka staje się atrakcyjniejsza!

Dla młodych konstruktorów dostępne są warsztaty LEGO, które okazują się strzałem w dziesiątkę. Dzieci nie tylko rozwijają zdolności konstrukcyjne, ale również uczą się współpracy i rozwiązywania problemów. Każdy z uczestników może wykazać się kreatywnością, tworząc unikalne konstrukcje. Programowanie robotów przy pomocy LEGO spike oraz Essential to wspaniała forma pozyskiwania wiedzy przez dzieci. Pod okiem animatorów mali kreatorzy mają okazję zaznajomić się z podstawami programowania, co z pewnością poszerzy ich horyzonty edukacyjne.

Jednym z najważniejszych elementów projektu były warsztaty z psychologiem. Dzieci otrzymały możliwość rozmowy i dzielenia się swoimi uczuciami. Wspierające środowisko stworzone przez psychologa umożliwia dzieciom wyrażenie swoich emocji i zrozumienie, że są w miejscu, gdzie są rozumiane i doceniane. Psycholog porusza z dziećmi ważne tematy dotyczące budowania poczucia własnej wartości, roli emocji w rozwoju człowieka, jak również tworzenia zdrowych relacji z innymi.

Projekt “Mazowsze dla Ukrainy” nie tylko dostarcza dzieciom wspaniałych doświadczeń edukacyjnych, ale także buduje mosty porozumienia i przyjaźni. To inspirujący sposób na pomaganie innym i tworzenie lepszego świata poprzez edukację i zrozumienie.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl