Pocztówki z podróży Radka Mikuły. UKRAINA.

Data publikacji: 19/05/2021

W Oddziale dla dorosłych w budynku Biblioteki Głównej zagościła wystawa ukraińskiego pejzażu. Pretekstem jest miesiąc polski i ukraiński w ramach akcji “Z książką przez świat”. Wystawa Radka Mikuły jest prezentowana w formie prezentacji multimedialnej i można ją oglądać przy okazji wizyt w wypożyczalni.

Pocztówki z Ukrainy

O autorze i wystawie

“Radka i Bożenkę poznałam… dawno temu na rajdzie turystycznym w Siemiatyczach. Potem nasze drogi przecinały się wielokrotnie przy okazji organizacji imprez sportowych. Wspaniali ludzie o wielu pasjach, ale tą największą jest chyba turystyka. Każdą wolną chwilę spędzają odkrywając świat – ten bliższy po sąsiedzku, czyli Polskę i ten troszkę dalszy. Wystawa jest efektem wyprawy za “miedzę” czyli do naszych wschodnich sąsiadów na Ukrainę. Ukazuje subiektywne spojrzenie na kolory, klimaty i smaki tego kraju. Mnie to osobiste spojrzenie urzekło i nie mogę się doczekać możliwości podążenia szlakiem “Bociana” i odkrycia Ukrainy dla siebie. A na razie pozostaje śledzenie strony na FB: Bocian może – turystyka i podróże – Radosław Mikuła. Tam znajdziecie Państwo inspiracje do ciekawych wycieczek po klimatycznych i często mało znanych miejscach w południowo-wschodniej Polsce.”

– Iwona Nowakowska, inicjatorka wystawy,
kierownik Działu Opracowań w Bibliotece Publicznej w Piasecznie