Przygody Tycia tyranozaura, czyli kolejne spotkanie z Bajkolandią

Data publikacji: 24/06/2022

W środowe popołudnie spotkaliśmy się na kolejnych warsztatach z cyklu “Bajkoladnia”. Tego dnia przenieśliśmy się do prehistorycznego świata, w którym panowały dinozaury. Dzieci miały za zadanie przygotować przedstawienie pt. “Przygody Tycia tyranozuara”. Scenariusz zaczerpnięty został z książki Lidii Bajkowskiej “Teatr marzeń. Inscenizacje dla dzieci”.

Uczestnicy zaczęli od przygotowania swoich postaci, czyli dinozaurów. Niektórzy przygotowywali również bębenki z kubeczków i baloników, które posłużyły jako instrument w trakcie inscenizacji.

W końcu nadszedł czas przedstawienia, a kim właściwie jest Tycio?

Tycio był małym tyranozaurem, który pewnego dnia spotkał na swojej drodze pająki, które wzbudziły w nim ogromny strach. Przedstawił je swoim rodzicom jako ogromne i zagrażające ich życiu stworzenia. Zaniepokojona rodzina wraz z przyjaciółmi dinozaurami wyruszyła na poszukiwania straszliwych pająków. Okazało się, że to małe niewinne pajączki, ledwo widoczne gołym okiem schowane za skałą. Mały Tycio przekonał się, że strach ma wielkie oczy.

Przedstawienie jak zawsze przykuło uwagę wielu osób, zarówno rodziców jak i czytelników.

Zapraszamy na kolejne teatralne spotkanie już we wrześniu.