ul. Jana Pawła II 55, 05-500 Piaseczno
Usługa języka migowego
Power

“Telefonówka” z filcu

Data publikacji: 22/02/2024

W środę, 21 lutego 2024 Warsztatownia na Kościuszki ponownie zatętniła życiem. Tajemniczym hasłem zajęć była “telefonówka”.

Pani prowadząca opowiedziała dzieciom o historii i różnych rodzajach torebek, prezentując przy tym przepiękne ilustracje w książce autorstwa Joanny Bojańczyk “Jej wysokość Torebka”. Omawialiśmy nazwy typu kopertówka, listonoszka, aktówka, a nawet, przyjęte z niesamowitym zdziwieniem słowo, mufka. Zachęcamy wszystkich czytelników do wypożyczenia tej niesamowitej książki i zapoznania się z wyjaśnieniami przeróżnych nazw dotyczących torebek.

W części praktycznej zajęć dzieci wykonywały torebkę z filcu, która zapewne posłuży nie tylko jako oryginalne opakowanie na telefon. Zadanie nie było proste, ale uczestnicy poradzili sobie z nim wspaniale, wykonali piękne modele, wykazując się przy tym niespotykaną wręcz kreatywnością.

Każdy z uczestników na wstępie dokonywał wyboru koloru filcu i kordonków. Torebkę zszywaliśmy ściegiem ręcznym dzierganym. Przyszywaliśmy ręcznie łańcuszek oraz zatrzaskę służącą do zapinania “telefonówki”. Zwieńczeniem pracy było zastosowanie elementów zdobniczych, haftów lub zmarszczeń, które każdy uczestnik wykonywał według własnego projektu. Wykonane prace zaprezentowaliśmy na wspólnym pamiątkowym zdjęciu. Dzieci były zachwycone i dumne. Zapraszamy na kolejne warsztaty szycia z filcu do naszej filii już za miesiąc.

...

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Moja e-bibliotek@ liderem informatyzacji na Mazowszu

Projekt jest realizowany w ramach programu 2.1 E-usługi, Poddziałanie 2.1.1 E-usługi dla Mazowsza, typ projektów Informatyzacja bibliotek, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020.

Biblioteka Publiczna w Piasecznie

Jana Pawła II 55
05-500 Piaseczno

tel.: 22 484 21 50
e-mail: kontakt@biblioteka-piaseczno.pl