Warsztaty familijne – Ale patent! Odkrywamy świat wynalazków

Data publikacji: 15/02/2024

12.02.2024r. odbyły się niezwykłe warsztaty familijne pt. “Ale Patent! Odkrywamy świat wynalazków”. Rodziny wraz z dziećmi miały okazję wziąć udział w fascynującej podróży po świecie wynalazków oraz dowiedziały się jak powstają przedmioty ułatwiające nam życie na co dzień.

Warsztaty rozpoczęły się od burzy mózgów, dzieci wraz z rodzicami zastanawiały się nad różnicą między odkrywcą, a wynalazcą, oraz czy wynalazek rodzi się z konieczności, czy może z przypadkowego odkrycia. Skupili swoją uwagę na ciekawostkach codziennego życia np. Co było pierwsze… Garnek, czy zupa? Jak również na naszych uczestników czekała krótka rozgrzewka – zgaduj zgadula!

Następnie uczestnicy mieli okazję poznać fascynującą historię klocka, który zmienił świat. Poprzez ciekawą opowieści dzieci dowiedziały się, jak małe pomysły mogą przerodzić się w rewolucyjne zmiany.

W trakcie warsztatów dzieci miały także możliwość eksperymentowania z różnymi wynalazkami. Na jednym z stanowisk mogły się zapoznać z maszyną do przypinek, ucząc się, jak małe metalowe elementy mogą stać się niezwykłą ozdobą. Kolejne stanowisko to świat robotów ozobotów, gdzie uczestnicy odkrywali tajniki programowania i sterowania malutkimi, inteligentnymi robotami.Nie zabrakło również strefy kreatywnego rysowania i eksperymentowania z długopisami 3D. Dzieci wraz z rodzicami mogły wyrazić swoją wyobraźnię, tworząc trójwymiarowe dzieła sztuki. To było nie tylko świetne doświadczenie artystyczne, ale również lekcja na temat nowoczesnych technologii.

Dodatkowo dzieci miały okazję poeksperymentować w strefie “SOWA” (Strefa Odkrywania Wyobraźni i Aktywności). To był czas, gdzie kreatywność nie miała granic.

Zapraszamy na warsztaty familijne dzieci w wieku 5-8 lat z rodzicami/opiekunami.

Warsztaty Familijne skierowane są do grup polsko-ukraińskich i realizowane w ramach programu Razem dla lepszej przyszłości.

Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 50 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021-2028